80 Hjalmar Olsens Mindepokal

    

Foto: Erik & kirsten Peternann

Siden opdateret: 25-12-2016 22:49

Uddeles på FJD's udstilling, Fyn til B.I.R. Pokalen er evigt vandrende. Uddelt for første gang 1962.
 
2016

Fjelstrup's Gry

Martin Ellegaard, Haderslev

2015 Cato

Jacob Sørensen, Thorsø

2014

Lystlund's Å-Rikke S.

Fedder Brunhøj Jensen, Tønder

2013 Gomard's Scott

Knud Hansen, Katterød

2012 Bislevs Dina

Poul Bislev, Gandrup

2011 Balder

Lene Dahl, Skævinge

2010 Bislevs Ax

Karl Georg Kristensen, Hals

2009 Nordboen Ryz

Knud Hansen, Katterød

2008 Nordboen Flax Benny B.Christensen, Augustenborg
2007 Nørre Skindbjergs Kiki Troels Bjerggård Christensen, Bredsten
2006 Okslund's Hold Skjold Jepsen, Hovborg
2005 Okslund's Hold Skjold Jepsen, Hovborg
2004 Nr. Skindbjergs Steffi Poul Bislev, Gandrup
2003 Grønbækgaard's Rico Niels Erik Kromann, Grindsted
2002 Tessan's Æske Kurt Nielsen, Aalborg
2001 Tørnqvists Skipper Kaj Tørnqvist, Ribe
2000 Ikke uddelt
1999 Mejlby Bossi

Ove Rudbeck, Ribe

1998 Søborggård's Trille

Uffe Jacobsen, Ringkøbing

1997 Nordboen Ax Teddy Johansen, Filskov
1996 Rex Jørn Christiansen, Langå
1995 Nørreøxe's Buster Kurt Nielsen, Aalborg
1994 Roslins Julle Knud Roslin, Hobro
1993 Roslins Julle  Knud Roslin, Hobro
1992 Vildholt Mille II Christian Hansen, Broager
1991 Rugbjergs Tjacho Benny Christensen, Bramming
1990 Ikke uddelt
1989 Hejnerups Tell Johnny Orsulak, Dannemare
1988 Hejnerups Tell Johnny Orsulak, Dannemare
1987 CH Hejnerups Bella Jørgen Sperling, København
1986 CH Hejnerups Bella Jørgen Sperling, København
1985 Hejnerups Bella Jørgen Sperling, København
1984 CH Skipper Knud Sørensen, Rynkeby
1983 CH Yack K.Andersen, Nakskov
1982 Rugbjergs Girl C. & A. Haugård, Rugbjerg
1981 Rugbjergs Girl C. & A. Haugård, Rugbjerg
1980 Vestskovens Casper Lars Linde, Skovlunde
1979 Vestskovens Casper Lars Linde, Skovlunde
1978 Taso Holger Høierup, Kastrup
1977 Taso Holger Høierup, Kastrup
1976 Anja Ejner Bendtsen, Fruens Bøge.
1975 Hjortelundens Heidi Poul Johannesen, Farum
1974 Vorrevangens Frederikke Per Dahl, Skødstrup
1973 Lystlunds Rikke Jacob Nielsen, Fredericia
1972 Rassi Ove Pedersen, Allerød
1971 Ikke uddelt
1970 Tahoo Sitta Ole Jensen, Krogstrup
1969 Hertha Børge Andersen, Tåsinge
1968 Holevgårds D.Jette Anders J.Nielsen, Marslev
1967 Birkemosen Sif Kai Raun, Tølløse
1966 Tahoo Feuk Arrild Andersen, Lundby
1965 Jonna af Gramrode Ingv. Sørensen, Sdr.Omme
1964 Vorrevangens Diana Karl Lund, Rødding
1963 Gelsteds Bing Ove Rasmussen, Gelsted
1962 Doktorgårdens Pax Arne Pedersen, Gislev