15 Korthaarklubbens ærespræmieglas - mark - vinderklasser - forår

Foto Birte Johansen   

Siden opdateret: 09-01-2018 07:31

 

Uddeles til bedst placerede korthår.
2017 DKK Grenå Troldfuglens My Laila Bilberg, Sørvad
2017 DJ Grindsted Fjelstrup's Gry Martin Ellegård Haderslev
2017 DJ Stenlille Weim-Bo's Casi Allan Grundahl, Solrød Strand
2017 DKK Ringsted Toes' G Ring Frederik Tamer, Skævinge
       
2016 DJ Hjallerup Toes' H.Gysse Niels Jørgen Nielsen, Spøttrup
2016 DJ Egeris Sydvestjyden's G.Kaisa Jakob Poulsen, Ribe
       
2015 DJ Hjallerup Hals Bondens Chanel Karl Georg Kristensen, Hals
2015 DJ Terkelsbøl Nordboen Ebbe Vivian Kliver, Haderslev
2015 DJ Slagelse Charli René Jørgensen, Sakskøbing
2015 DJ Egeris Petermann's N-Emmie John Okholm, Hedensted
       
2014 DJ Hjallerup Søborggård's Ax Per Kaa Kristoffersen, Randers
2014 DJ Terkelsbøl Nordboen Ebbe Vivian Kliver, Haderslev
2014 DJ Slagelse Ingen korthår placeret  
2014 DJ Videbæk Hals Bondens Chanel Karl Georg Kristensen, Hals
       
2013 DJ Hjallerup Toes' Krohg Kurt Grün, Tårs
2013 DJ Terkelsbøl Nordboen Ebbe Vivian Kliver, Haderslev
2013 DJ Slagelse Ingen korthår placeret  
2013 FJD Sønderjylland Ambi Jakob Poulsen, Ribe
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

Foto Birte Johansen   

Siden opdateret: 09-01-2018 07:31

 

Uddeles til bedst placerede korthår.
DKK forårsvinderklasse Ribe 1 - Pokal fra 2008
2007 Tessan's Bitzi Johan Sørensen, Sønderborg
2006 Chanell Hans Martin Christensen, Tinglev
DKK forårsvinderklasse Ribe 2 - Pokal fra 2008
2007 Ami Martin Lund Ellegaard, Haderslev
2006 Bredsgaard's Inez Chr. Madsen, Tinglev
2005 Bredsgaard's Gro Ove Rudbeck, Ribe
Nørager 1
2016 Hals Bondens Chanel Karl Gerog Kristensen, Hals
2015 Søborggård's Bess Uffe Jacobsen, Ringkøbing
2014 Græsdalen Ras Mads Winther Jensen, Tårs
2013 Nordboen Ena Karl Gerog Kristensen, Hals
2012 Nørreøxe's Kuno Villy Andersen, Brovst
2011 Linda Ventzislav Valtchinov, Tarm
2010 Kluivert Leif Hansen, Mariager
2009 Nordboen Nelli Birte Johansen, Ulstrup
2008 Mølholts Kia Karl Gerog Kristensen, Hals
2007 Grønbækgård's Zeigo Mona Madsen, Brovst
Nørager 2
2016 Søborggård's Zepp Per Kristophersen, Randers
2015 Hals Bondens Bella Henning Mogensen, Havndal
2014 Nordboen Ena Karl Gerog Kristensen, Hals
2013 Nørreøxe's Kuno Villy Andersen, Brovst
2012 Bislevs Amin Per Morville Jensen, Dronninglund
2011 Nørreøxe's Kuno Villy Andersen, Brovst
2010 Hals Bondens Tantor Flemming Ransborg, Randers
Lolland
2010 Sikki Bo Pedersen, Vipperød
2009 Kamager's Azi Allan Grundahl, Solrød Strand
2008 Sikki Bo Pedersen, Vipperød
2007 Bengo Svend W. Larsen, Kr. Såby
Purhus
2009 Kluivert Leif Hansen, Mariager
2008 Søborggård's Thor Jens Erik Dissing, Tårs
2007 Nordboen Totti Freddy Madsen, Vandel
Grenå
2016 Toes' Krohg Kurt Grün, Tårs
2013 Toes' Krohg Kurt Grün, Tårs
2009 Bislevs Ax Karl Gerog Kristensen, Hals
Sydsjælland
2011 Hejninges Qato Allan Grundahl, Solrød Strand
Midtsjælland
2013 Lucky René Jørgensen, Sakskøbing
Grindsted
2016 Bredsgaard's Nemo Lars Koch, Løsning
2015 Fjelstrup's Gry Martin Ellegaard, Haderslev
2014 Bislevs Hilde Niels Korsbæk Nielsen, Fjerritslev
DJ Stenlille
2016 Weim-Bo's Casi

Allan Grundahl, Solrød Strand

2015 Græsdalen Ras Mads Winther Jensen, Tårs
2014 Græsdalen Ras Mads Winther Jensen, Tårs
DKK Ringsted
2015 Broengen Troja John Christensen, Gundsømagle, Roskilde