DKCH SECH INTCH DKJCH VITUS

DK04284/2013

 

HD-Status B

HAN F. 24.2.2013. BRUN

OPDR.: STEEN KIRK JENSEN, KILDEBAKKEN 6, 6940 LEM ST.

 

EJER: MARTIN NIELSEN, SUDANVEJ 32, 2770 KASTRUP

 

Far
Stenholt Hus's Fox
DK08660/2007
Brun 
Farfar
Baron vom Donauland
DK04718/2007
Brun 
Farfarsfar
Dagobert vom Hege-Haus
VDH/ZK 0106/99  
Farfarsmor
Zecke vom Donauland
ZK 0043/99  
Farmor
Staal A-Kia
12231/2003
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Farmorsfar
DKCH KBHV98 Nordboen Kalle
22692/94 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Farmorsmor
DKCH KBHV01 Wanstrup's Pan
22359/98 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mor
Søborggård's Sille
04713/2006
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfar
DKCH Roy
29038/95
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfarsfar
DKJCH Lystlunds Erebell
04400/92 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Morfarsmor
Rina
03830/91 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormor
DKJCH Bess
10203/2000
Brun 
Mormorsfar
Søborggård's Max
08518/94 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormorsmor
Tikki
08938/94 Brun  

 

PRØVERESULTATER:

Dato Prøve type Arrangør Klasse Præmiering Point
12.04.2014 Markprøve Stående Jagthunde Niløse, Danmarks Jægerforbund Unghunde klasse 0  
02.08.2014 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Sorø, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået KK 194
13.09.2014 Markprøve Stående Jagthunde Haslev Jagtforenings Klubhus, Fjd Åben klasse 0  
14.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Sjællandske Prøve Ringsted, Fjd Åben klasse 3  
31.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Sjællandske Prøve Vallensbæk, Fjd Åben klasse 0  
05.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Syd Bornholm, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
06.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Bornholmske Prøve, Fjd Åben klasse 2  
21.06.2015 D J U Apporteringsprøve Køge-Herfølge, Korthaarklubben DJU's Apporteringsprøve Bestået 30
26.07.2015 D J U Apporteringsprøve Hagested-Gislinge, Korthaarklubben DJU's Apporteringsprøve Bestået 29
22.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Vordingborg, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 2  
03.10.2015 Markprøve Stående Jagthunde Bornholm, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
04.10.2015 Markprøve Stående Jagthunde Bornholm, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 1  
12.03.2016 Markprøve Stående Jagthunde Ringsted, Fjd Åben klasse 2  
13.03.2016 Markprøve Stående Jagthunde Vordingborg, Fjd Åben klasse 0  
24.03.2016 Markprøve Stående Jagthunde Niløse, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
02.04.2016 Markprøve Stående Jagthunde Give, Korthaarklubben Åben klasse 0  
09.04.2016 Markprøve Stående Jagthunde Klemensker, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 2  
10.04.2016 Markprøve Stående Jagthunde Bornholm, Fjd Åben klasse 1  
29.05.2016 Schweissprøve Bornholm, Dansk Ruhår Klub Schweissprøve 400 meter / 3 timer 1  
19.06.2016 Ræveslæb Køge-Herfølge, Korthaarklubben Ræveslæb Ikke bestået 0
06.08.2016 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Stenlille, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 212
11.08.2016 D J U Slæb & Apporteringsprøve Fyn, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg SLÆB OG APPORTERING Bestået 29
27.08.2016 Ræveslæb Stenskoven, Næstved, Danmarks Jægerforbund Ræveslæb Bestået 4
17.09.2016 Fuldbrugsprøve Fyn, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg Fuldbrugsprøve 2 209
01.10.2016 Fuldbrugsprøve Bornholm, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg Fuldbrugsprøve 2 229
26.03.2017 Markprøve Stående Jagthunde RINGSTED, Dansk Kennel Klub International Vinderklasse 5  
08.04.2017 Markprøve Stående Jagthunde GIVE, Korthaarklubben Åben klasse 0  
09.04.2017 Markprøve Stående Jagthunde GIVE, Korthaarklubben International Vinderklasse 5  
30.07.2017 D J U Apporteringsprøve STENLILLE, Danmarks Jægerforbund DJU's Apporteringsprøve Bestået 30
16.09.2017 Fuldbrugsprøve Vordingborg, DJU - Dansk Jagthunde Udvalg Fuldbrugsprøve 0 181
30.09.2017 Fuldbrugsprøve Røde Kro, DJU - Dansk Jagthunde Udvalg Fuldbrugsprøve 1 239
21.10.2017 Fuldbrugsprøve FUME 2017 Vendsyssel, DJU - Dansk Jagthunde Udvalg FUME IP 220

 

Udstilling:

Dato Sted Arrangør Dommer Resultat
15.08.2015 Bornholm Dansk Kennel Klub Erling Kjær Pedersen VG.BK Plac.1
16.08.2015 Bornholm Dansk Kennel Klub Aase Jakobsen Exc.BK Plac.1 CK 1.BHK CERT CACIB BIM
30.04.2016 Roskilde Dansk Kennel Klub Trygve Heyerdahl VG.BK Plac.1
01.05.2016 Roskilde Dansk Kennel Klub Marjatta Pylvänäinen-Suorsa G.BK
12.06.2016 Vissenbjerg F J D Specialudstilling Annette Bystrup Exc.BK Plac.4 CK 4.BHK
13.08.2016 Bornholm Dansk Kennel Klub Bo Wallin Exc.BK Plac.1 CK 1.BHK CERT CACIB BIM
14.08.2016 Bornholm Dansk Kennel Klub Ricky Lochs-Romans Exc.BK Plac.1 CK 1.BHK CERT CACIB BIM
11.06.2017 Vissenbjerg F J D Specialudstilling Conni Jakobsen Exc.CHK Plac.1 CK 1.BHK BIM

 

Siden opdateret: 03-11-2017 14:00