Tess

DK07997/2012

 

HD-Status B

Tæve F. 28.4.2012. Brunsp. M Brune Aftegn (BSMB)

Opdrætter: Steen Kirk Jensen, Kildebakken 6, 6940 Lem St., tlf 97341601

Ejer: Jakob Albæk, Torstedvej 30, Torsted, 6980 Tim, tlf. 22107287
 


STAMTRÆ

Far
Søborggård's Remus
DK12520/2008
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Farfar
Roslins Benn
12287/2000
Brun 
Farfarsfar
Søborggård's Max
08518/94 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Farfarsmor
DKCH Roslins Julle
17916/91 Brun  
Farmor
DKJCH Trille
17839/2003
Brun M Hvide Aftegn (B/HVA) 
Farmorsfar
Vaks
10208/2000 Brun  
Farmorsmor
Søborggård's Zika
11434/98 Brun M Hvide Aftegn (B/HVA)  
Mor
Søborggård's Sille
04713/2006
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfar
DKCH Roy
29038/95
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfarsfar
DKJCH Lystlunds Erebell
04400/92 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Morfarsmor
Rina
03830/91 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormor
DKJCH Bess
10203/2000
Brun 
Mormorsfar
Søborggård's Max
08518/94 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormorsmor
Tikki
08938/94 Brun  

RESULTATER

Dato Prøve type Arrangør Klasse Præmiering Point total
15.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Midtjyske Prøve Videbæk, Fjd Åben klasse 0  
21.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Simmersted, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
22.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Esbjerg, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 3  
02.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Egeris-Vildbjerg-Ørre_ikast, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
06.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Skive, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
11.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Give, Korthaarklubben Åben klasse 1  
21.06.2015 Ræveslæb Torsted, Korthaarklubben Ræveslæb Ikke bestået 0
27.06.2015 D J U Apporteringsprøve Egeris, Danmarks Jægerforbund DJU's Apporteringsprøve Bestået 30
02.08.2015 D J U Slæb & Apporteringsprøve Skjern, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg SLÆB OG APPORTERING Bestået 29
04.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Ribe, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
06.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Vildbjerg, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 2  
17.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Isenvad, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
29.09.2015 Ræveslæb Hjelm Plantage, Korthaarklubben Ræveslæb Bestået 4
29.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Højmark/Hover, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
09.10.2015 Markprøve Stående Jagthunde Aars, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 1  
13.03.2016 Markprøve Stående Jagthunde Videbæk, Fjd Åben klasse 1  
05.06.2016 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Kvistgård, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 217
12.06.2016 Schweissprøve Skive, Korthaarklubben Schweissprøve 400 meter / 3 timer 1  
15.06.2016 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Rødekro, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 224
27.08.2016 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Terkelsbøl, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 199
03.09.2016 Markprøve Stående Jagthunde Stouby Multihus, Dansk Kennel Klub FCI Prøve Eliminee  
22.09.2016 Fuldbrugsprøve Skive, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg Fuldbrugsprøve 0 219
14.10.2016 Fuldbrugsprøve Grenå, Prøve Ii, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg Fuldbrugsprøve 1 Bedste hund 238

 

Udstillingsresultater:

Dato Sted Arrangør Dommer Præmiering
08.08.2015 Bredsten Korthaarklubben John Christensen Exc.BK Plac.3
21.08.2016 Vamdrup Dansk Kennel Klub Rony Doedijns Exc.BK Plac.1


Siden opdateret: 16-02-2017 18:49