Freja

DK04302/2013

 

HD-Status A

 

Tæve født 02.03.2013 Brunsp. M Brune Aftegn (BSMB)

Opdrætter: Kaj Hedegaard, Galgetoften 1 B, 6630 Rødding,  tlf. 2443 9822 / 7484 2151
 

Ejer: Kaj Hedegaard, Galgetoften 1 B, 6630 Rødding,  tlf. 2443 9822 / 7484 2151
 

STAMTRÆ

Far
Ibo vom Delme Horst
VDH/ZK 0421/04
 
Farfar
Eick vom Delme Horst
VDH/ZB 0204/01
 
Farfarsfar
Elko Ks vom Habichtsberg
VDH/ZB 0177/97  
Farfarsmor
Billa vom Delme Horst
VDH/ZB 059/98  
Farmor
Gessi vom Delme Horst
VDH/ZK 0673/02
 
Farmorsfar
Hasso vom Kudelorum
VDH/ZB 0926/00  
Farmorsmor
Dina Ks vom Delme Horst
VDH/ZB 0280/00  
Mor
Quin von der Madlage
DK23333/2009
Mørk Brunskimmel (M/BRSK) 
Morfar
Boss vom Tatemeer
VDH/VK 0375/07
 
Morfarsfar
DEJACH Rocky von Neuarenberg
VDH/ZK 0081/04  
Morfarsmor
Walli vom Hiller Moor
VDH/ZK 0359/04  
Mormor
Flora von der Madlage
VDH/ZK 0306/02
 
Mormorsfar
Pax von der Wenge
VDH/ZK 0916/95  
Mormorsmor
Bonny Ks von der Madlage
VDH/ZK 0525/96  

 

RESULTATER

Dato Prøve type Arrangør Klasse Præmiering Point total
27.10.2013 Schweissprøve Torp Plantage, Danmarks Jægerforbund Schweissprøve 400meter/3timer 0  
22.06.2014 D J U Apporteringsprøve Jægergården, Ribe, Korthaarklubben DJU's Apporteringsprøve Bestået 27
26.07.2014 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Fredericia, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 232
10.08.2014 Schweissprøve Skive, Korthaarklubben Schweissprøve 400 meter / 3 timer 1  
30.08.2014 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Fm I Udvidet Apportering, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 210
07.10.2014 Markprøve Stående Jagthunde Hellevad, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
22.10.2014 Markprøve Stående Jagthunde Terkelsbøl, Danmarks Jægerforbund Unghunde klasse 0  
25.03.2015 Ræveslæb Bevtoft Plantage, Korthaarklubben Ræveslæb Bestået 4
27.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Sillerup, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 1  
06.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Skive, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 2  
11.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Give, Korthaarklubben Åben klasse 0  

Udstillingsresultater:

Dato Sted Arrangør Dommer Præmiering
02.08.2014 Bredsten Korthaarklubben Flemming Konnerup VG.JK Plac.4
14.06.2015 Vissenbjerg Hallerne F J D Specialudstilling Conni Jakobsen Exc.BK Plac.3 CK 4.BTK

Siden opdateret: 01-02-2017 22:48