FJELSTRUP'S GORDON

DK07277/2012

 

HD-Status A

HAN F. 22.4.2012. BRUNSP.m bRUNE aFTEGN  (BSMB)

OPDR.: MARTIN ELLEGAARD, RØNKÆRGÅRDVEJ 14, FJELSTRUP, 6100 HADERSLEV

EJER: ANDREAS DAHL ANDERSEN, SEGGELUNDVEJ 3, 6070 CHRISTIANSFELD TLF. 24779252

STAMTRÆ

Far
DKBRCH DKJCH
Skovby Boen's Sillas
20285/2006
Brun 
Farfar
Vaks
10208/2000
Brun 
Farfarsfar
Søborggård's Max
08518/94 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Farfarsmor
Tikki
08938/94 Brun  
Farmor
Hals Bondens Miss Molly
08547/2001
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Farmorsfar
DKBRCH SEJCH Toes' Brahms
16247/98 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Farmorsmor
Dinna
02372/96 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mor
Fjelstrup's Enya
DK08060/2007
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfar
DKCH DKJCH Ami
09524/2002
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfarsfar
DKCH DKJCH Mejlby Bossi
17793/95 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Morfarsmor
Rugbjergs Hedda
17280/98 Brun  
Mormor
Rugbjergs Hedda
17280/98
Brun 
Mormorsfar
Olli vom Hellwegufer
02738/98 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormorsmor
Rugbjergs Chanel
22964/93 Brun  

 

PRØVERESULTATER:

Dato Prøve type Arrangør Klasse Præmiering Point
08.09.2013 Markprøve Stående Jagthunde Simmersted, Danmarks Jægerforbund Unghunde klasse 2  
23.02.2014 Ræveslæb Rugbjerg, Korthaarklubben Ræveslæb Ikke bestået 0
09.03.2014 Ræveslæb Rugbjerg, Korthaarklubben Ræveslæb Ikke bestået 0
22.03.2014 Markprøve Stående Jagthunde Simmersted, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
28.03.2014 Markprøve Stående Jagthunde Sillerup, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 2  
12.07.2014 D J U Slæb & Apporteringsprøve Ribe, DJU - Dansk Jagthunde Udvalg SLÆB OG APPORTERING Ikke bestået  
05.09.2014 Markprøve Stående Jagthunde Simmersted, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 2  
06.09.2014 Markprøve Stående Jagthunde Jegerup, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 2  
22.02.2015 Ræveslæb Bevtoft Plantage, Korthaarklubben Ræveslæb Ikke bestået 0
21.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Simmersted, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
25.03.2015 Ræveslæb Bevtoft Plantage, Korthaarklubben Ræveslæb Bestået 4
27.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Sillerup, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 1  
11.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Give, Korthaarklubben Åben klasse 1  
25.07.2015 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Fredericia, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 230
29.08.2015 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Egeris, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Ikke bestået RK  
22.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Bevtoft, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
25.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Simmersted, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 2  
13.10.2015 Markprøve Stående Jagthunde Broager, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
22.09.2016 Markprøve Stående Jagthunde HOLSTED, Dansk Kennel Klub Brugsklasse 3  
23.09.2016 Markprøve Stående Jagthunde SIMMERSTED, Dansk Kennel Klub Brugsklasse 1  
08.10.2016 Markprøve Stående Jagthunde RØDEKRO, Fjd International Vinderklasse 3 HP  
16.10.2016 Markprøve Stående Jagthunde Falster og Sydsjælland, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg Vinder klasse 4  
05.04.2017 Markprøve Stående Jagthunde RIBE, Dansk Kennel Klub International Vinderklasse 3  
06.05.2017 Schweissprøve Pamhule Skov, Haderslev, 5 Klub Regi Schweissprøve 400 meter / 3 timer 1  
12.05.2017 Schweissprøve Aabenrå, Dansk Ruhår Klub Schweissprøve 400 meter / 20 timer 1  

 

Udstilling:

Dato Sted Arrangør Dommer Resultat
03.08.2013 Bredsten Korthaarklubben Erik Petersen Exc.JK Plac.1 CK 1.BHK BIM
02.08.2014 Bredsten Korthaarklubben Flemming Konnerup VG.BK Plac.2

Siden opdateret: 18-05-2017 20:50