DKCH INTCH INTCH(U) SECH DKKV14 15 DKV15
          EMMA VOM DEECHMOOR

DK02071/2013

 

HD-Status B

tÆVE F. 16.5.2012. lYS BRUNSKIMMEL

OPDR.: PETER BÖSCH, IM DEECHMOOR 1, DE-27404 RHADE, TYSKLAND

EJER: CARL KRISTIAN THOMSEN, BAKKEKAMMEN 3B, 4460 SNERTINGE  TLF. 29270820

 

STAMTRÆ

Far
Pax Vom Isenseer Kajedeich
VDH/ZK 0447/08
 
Farfar
Wasir Ks Birkenwald
VDH/ZK 9007/05
 
Farfarsfar
Frei Ks Vom Vorstland
VDH/ZK 0125/99  
Farfarsmor
Rixa Ks Birkenwald
VDH/ZK 9004/03  
Farmor
Motte Vom Isenseer Kajedeich
VDH/ZK 0681/02
 
Farmorsfar
Olex Von Der Rorner Heide
VDH/ZK 0032/98  
Farmorsmor
Iska Vom Isenseer Kajedeich
VDH/ZK 0189/97  
Mor
Alice Vom Schnepfenhain
VDH/ZK 0858/09
 
Morfar
DEJACH Rocky Von Neuarenberg
VDH/ZK 0081/04
 
Morfarsfar
Quent Vom Wittekind
VDH/ZK 0377/97  
Morfarsmor
Alline Vom Schwarzen Adler
VDH/ZK 0535/98  
Mormor
Wolke Vom Hiller Moor
VDH/ZK 0363/04
 
Mormorsfar
Gauner Vom Habichtsberg
VDH/ZK 0001/99  
Mormorsmor
Sabrina Vom Hiller Moor
VDH/ZK 0460/98  

 

PRØVERESULTATER:

Dato Prøve type Arrangør Klasse Præmiering Point
21.07.2013 Schweissprøve Torsted, Korthaarklubben Schweissprøve 400meter/3timer 2  
27.07.2013 D J U Slæb & Apporteringsprøve Terkelsbøl, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg SLÆB OG APPORTERING Bestået 25
24.09.2013 Markprøve Stående Jagthunde Sydsjælland, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
26.09.2013 Markprøve Stående Jagthunde Eggeslevmagle, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
08.08.2015 D J U Slæb & Apporteringsprøve Aars, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg SLÆB OG APPORTERING Ikke bestået  
22.08.2015 Ræveslæb Næstved, Danmarks Jægerforbund Ræveslæb Ikke bestået 0
04.09.2015 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Samsø, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Ikke bestået KK  
04.09.2015 D J U Apporteringsprøve Samsø, Danmarks Jægerforbund DJU's Apporteringsprøve Bestået 28
04.09.2015 Ræveslæb Samsø, Danmarks Jægerforbund Ræveslæb Ikke bestået  
05.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Samsø, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 2  
17.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Bygum, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
18.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Sønderup, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
15.10.2015 Markprøve Stående Jagthunde Otterup, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
23.10.2015 Markprøve Stående Jagthunde Grindsted, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 1  
15.04.2016 Ræveslæb Sdr. Klausie, Korthaarklubben Ræveslæb Bestået 4
01.05.2016 Schweissprøve Sdr: Klausie, Korthaarklubben Schweissprøve 400 meter / 3 timer 0  
15.05.2016 Schweissprøve Nord Sjælland, Dansk Ruhår Klub Schweissprøve 400 meter / 3 timer 0  
11.06.2016 D J U Slæb & Apporteringsprøve Tønder, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg SLÆB OG APPORTERING Bestået 27
12.06.2016 Schweissprøve Skive, Korthaarklubben Schweissprøve 400 meter / 3 timer 2  
25.06.2016 Schweissprøve Roldskov, Korthaarklubben Schweissprøve 400 meter / 3 timer 0  
17.07.2016 Schweissprøve Sdr. Klausie, Korthaarklubben Schweissprøve 400 meter / 3 timer 1  
02.09.2016 Ræveslæb Samsø, Danmarks Jægerforbund Ræveslæb Ikke bestået  
02.09.2016 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Samsø, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Ikke bestået RK  
03.09.2016 Markprøve Stående Jagthunde Samsø, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
16.09.2016 Markprøve Stående Jagthunde Bygum, Dansk Kennel Klub Brugsklasse 0  
24.09.2016 Fuldbrugsprøve Dejbjerg, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg Fuldbrugsprøve 0 133
19.10.2016 Markprøve Stående Jagthunde Odense N., Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
29.10.2016 Markprøve Stående Jagthunde Frudam, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
30.10.2016 Markprøve Stående Jagthunde Hjerpsted, Fjd Åben klasse 0  
11.03.2017 Markprøve Stående Jagthunde Ringsted, Fjd Åben klasse 0  
12.03.2017 Markprøve Stående Jagthunde Havndal, Fjd Åben klasse 0  
22.03.2017 Markprøve Stående Jagthunde Lynge, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
23.03.2017 Markprøve Stående Jagthunde Simmersted, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  

 

Udstilling:

Dato Sted Arrangør Dommer Resultat
04.05.2013 Roskilde Dansk Kennel Klub Per Iversen Exc.JK Plac.1
18.05.2013 Svendborg Idrætspark Dansk Kennel Klub Javier Sanchez Fernandez Exc.JK Plac.1 CK 1.BTK BIR
16.08.2014 Bornholm Dansk Kennel Klub Ole Staunskjær Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CERT CACIB BIR
17.08.2014 Bornholm Dansk Kennel Klub Antoan J. Hlebarov Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CERT CACIB BIR
20.09.2014 Hillerød Dansk Kennel Klub Jessie Borregaard Madsen Exc.BK Plac.1
01.11.2014 Herning Dansk Kennel Klub Svend Otto Hansen VG.BK Plac.4
02.11.2014 Herning Dansk Kennel Klub Per-Harald Nymark Exc.BK Plac.2 CK 2.BTK R.CERT R.CACIB
08.02.2015 Fredericia Dansk Kennel Klub Annette Bystrup Exc.BK Plac.3 CK 3.BTK
25.04.2015 Roskilde Dansk Kennel Klub Birte Scheel Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CERT CACIB BIR
26.04.2015 Roskilde Dansk Kennel Klub Ann Carlström VG.BK Plac.2
15.08.2015 Bornholm Dansk Kennel Klub Erling Kjær Pedersen Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CERT CACIB BIM
16.08.2015 Bornholm Dansk Kennel Klub Aase Jakobsen Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CERT CACIB BIR
31.10.2015 Herning Dansk Kennel Klub Erik Petersen Exc.BK Plac.3
01.11.2015 Herning Dansk Kennel Klub Ralph Dunne Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CACIB BIM
06.08.2016 Bredsten Korthaarklubben Jessie Borregaard Madsen Exc.CHK Plac.1 CK 4.BTK
17.09.2016 Ballerup Dansk Kennel Klub Per-Harald Nymark Exc.CHK Plac.2 CK 2.BTK R.CACIB
05.11.2016 Herning Dansk Kennel Klub Markku Mähönen Exc.CHK Plac.2 CK 2.BTK R.CACIB
06.11.2016 Herning Dansk Kennel Klub Tino Pehar Exc.CHK Plac.2 CK 2.BTK R.CACIB

Resultater udland: (registreret på hudeweb)

Dato Prøve type Arrangør Dommer Dokument Resultat
04.04.2015 Raad Van Beheer Goes, Holland   Hollandsk udstillingsres..pdf Se Vedhæftede
27.06.2015 Zkwp Szczecin, Polen   Polsk udstillingsres..pdf Se Vedhæftede

 

Siden opdateret: 02-04-2017 22:25