DKCH Bislevs Citta

DK06760/2013

 

 

HD-Status A

Tæve født 12.04.2013 Brun

Opdrætter: Poul Bislev, Houvej 356, Ø.Hassing, 9362 Gandrup,  tlf. 40636773

Ejer: Henning Skriver, Simestedgårdvej 2, Barmer, 9240 Nibe, tlf. 98355048


STAMTRÆ

Far
Nordboen Baxter
DK10507/2007
Brun 
Farfar
Baron vom Donauland
DK04718/2007
Brun 
Farfarsfar
Dagobert vom Hege-Haus
VDH/ZK 0106/99  
Farfarsmor
Zecke vom Donauland
ZK 0043/99  
Farmor
Nordboen Senta
18858/2003
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Farmorsfar
SEJCH FIJCH Stenbitens Fix
S31781/97  
Farmorsmor
DKCH KBHV00 Nordboen Mille
23070/97 Brun  
Mor
DKCH
Bislevs Dina
DK17200/2007
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfar
DKBRCH SEJCH Toes' Brahms
16247/98
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfarsfar
DKBRCH DKJCH Tell
21448/91 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Morfarsmor
DKJCH Nordboen Ziggi
11427/93 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormor
DKCH DKKV04 Nørre Skindbjergs Steffi
01555/2002
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Mormorsfar
Søborggård's Max
08518/94 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormorsmor
Bislevs Soffi 2
05434/97 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  

 

RESULTATER

Dato Prøve type Arrangør Klasse Præmiering Point total
15.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Nordjyske Prøve Dalbyover, Fjd Unghunde klasse 3  
21.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Hjallerup, Danmarks Jægerforbund Unghunde klasse 2  
22.03.2015 Markprøve Stående Jagthunde Dalbyover, Danmarks Jægerforbund Unghunde klasse 0  
06.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Skive, Danmarks Jægerforbund Unghunde klasse 2  
11.04.2015 Markprøve Stående Jagthunde Give, Korthaarklubben Unghunde klasse 0  
29.06.2015 D J U Apporteringsprøve Flejsborg Skydecenter, Danmarks Jægerforbund DJU's Apporteringsprøve Ikke bestået  
22.07.2015 D J U Apporteringsprøve Nfc Østerild, Danmarks Jægerforbund DJU's Apporteringsprøve Bestået 24
27.10.2015 Markprøve Stående Jagthunde Nordjyske Prøve Hobro, Fjd Åben klasse 1  
12.03.2016 Markprøve Stående Jagthunde Hobro, Fjd Åben klasse 0  
13.03.2016 Markprøve Stående Jagthunde Dalbyover, Fjd Åben klasse 1  
07.08.2016 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Hjallerup, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået KK 210
12.10.2016 Markprøve Stående Jagthunde Sønderup, Dansk Kennel Klub Brugsklasse 0  


Udstillingsresultater:

Dato Sted Arrangør Dommer Præmiering
02.08.2014 Bredsten Korthaarklubben Flemming Konnerup Exc.ÅK Plac.1 CK 1.BTK BIM
08.08.2015 Bredsten Korthaarklubben John Christensen Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIR
31.10.2015 Herning Dansk Kennel Klub Erik Petersen Exc.BK Plac.2 CK 2.BTK R.CERT R.CACIB
13.02.2016 Fredericia Dansk Kennel Klub Gunnar Jensen VG.BK
12.06.2016 Vissenbjerg F J D Specialudstilling Annette Bystrup Exc.BK
06.08.2016 Bredsten Korthaarklubben Jessie Borregaard Madsen Exc.BK Plac.2 CK 2.BTK R.CERT
12.02.2017 Fredericia Dansk Kennel Klub Leif Ragnar Hjorth Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CERT CACIB BIR
15.04.2017 Messecenter Vesthimmerland Dansk Kennel Klub David W. Shields Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIM


Siden opdateret: 23-04-2017 15:36