DKJCH ABILDGAARD'S JOY

DK07503/2013

 

HD-Status A

TÆVE F. 21.4.2013. BRUN

OPDR.: INGEBORG ABILDGÅRD, STØVRING HEDEVEJ 27, 9530 STØVRING

EJER: INGEBORG ABILDGÅRD, STØVRING HEDEVEJ 27, 9530 STØVRING

Far
DKJCH NORDV12 Bislevs Goss
DK10789/2011
Brun 
Farfar
Nordboen Baxter
DK10507/2007
Brun 
Farfarsfar
Baron Vom Donauland
DK04718/2007 Brun  
Farfarsmor
Nordboen Senta
18858/2003 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Farmor
DKCH Bislevs Dina
DK17200/2007
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Farmorsfar
DKBRCH SEJCH Toes' Brahms
16247/98 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Farmorsmor
DKCH DKKV04 Nørre Skindbjergs Steffi
01555/2002 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mor
Abildgaard's Herta
DK15179/2008
Brun 
Morfar
DKCH DKJCH Kluivert
10713/2003
Brun 
Morfarsfar
DKJCH Aslak
15098/94 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Morfarsmor
Stella
15714/94 Brun  
Mormor
Abildgaard's Gry
10829/2004
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Mormorsfar
DKCH DKJCH Ami
09524/2002 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormorsmor
Bredsgaard's Ecu
17604/2000 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  

 

PRØVERESULTATER:

Dato Prøve type Arrangør Klasse Præmiering Point
16.03.2014 Markprøve Stående Jagthunde Dalbyover Kro, Fjd Unghunde klasse 0  
22.03.2014 Markprøve Stående Jagthunde Hjallerup, Danmarks Jægerforbund Unghunde klasse 2  
23.03.2014 Markprøve Stående Jagthunde Dalbyover, Danmarks Jægerforbund Unghunde klasse 1  
29.03.2014 Markprøve Stående Jagthunde Løkken/Vrensted, Klubben For Jagthunde Uden Specialk Unghunde klasse 1  
05.04.2014 Markprøve Stående Jagthunde Give, Korthaarklubben Unghunde klasse 2  
12.04.2014 Markprøve Stående Jagthunde Skive, Danmarks Jægerforbund Unghunde klasse 1  
13.04.2014 Markprøve Stående Jagthunde Egeris-Vildbjerg-Ørre-Ikast, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 0  
14.06.2014 D J U Slæb & Apporteringsprøve Tønder, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg SLÆB OG APPORTERING Bestået 25
28.06.2014 D J U Apporteringsprøve Hals, Korthaarklubben DJU's Apporteringsprøve Bestået 27
30.06.2014 D J U Apporteringsprøve Flejsborg, Danmarks Jægerforbund DJU's Apporteringsprøve Bestået 30
27.07.2014 D J U Apporteringsprøve Skive Jagtfroening, Danmarks Jægerforbund DJU's Apporteringsprøve Bestået 28
06.09.2014 Markprøve Stående Jagthunde Vrensted/Løkken, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 1  
07.09.2014 Markprøve Stående Jagthunde Hjallerup, Danmarks Jægerforbund Åben klasse 1  
09.10.2014 Markprøve Stående Jagthunde Hobro, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 1  
10.10.2014 Markprøve Stående Jagthunde Aars, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
02.08.2015 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Hjallerup, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Ikke bestået RK  
15.08.2015 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Hobro, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 217
27.08.2015 Ræveslæb Uhrehøj Plantage, Dansk Ruhår Klub Ræveslæb Bestået 4
18.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Sønderup, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 2  
25.09.2015 Markprøve Stående Jagthunde Tårs, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
09.10.2015 Markprøve Stående Jagthunde Aars, Dansk Kennel Klub Brugsprøve 0  
16.07.2016 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Østerild, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 229
23.07.2016 Schweissprøve Himmerland, Dansk Ruhår Klub Schweissprøve 400 meter / 3 timer 2  
06.08.2016 D J U Slæb & Apporteringsprøve Aars, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg SLÆB OG APPORTERING Ikke bestået  
14.08.2016 D J U Slæb & Apporteringsprøve Skanderborg, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg SLÆB OG APPORTERING Bestået 29
19.08.2016 Schweissprøve Djursland, Dansk Ruhår Klub Schweissprøve 400 meter / 3 timer 1  
27.08.2016 Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve Terkelsbøl, Danmarks Jægerforbund Udvidet apporteringsprøve Bestået RK 232
03.09.2016 Markprøve Stående Jagthunde Stouby Multihus, Dansk Kennel Klub FCI Prøve Eliminee  
03.10.2016 Markprøve Stående Jagthunde Attrup, Dansk Kennel Klub Brugsklasse 1  
09.10.2016 Markprøve Stående Jagthunde Grenå Vkl, Dansk Kennel Klub International Vinderklasse   4
14.10.2016 Fuldbrugsprøve Grenå, Dju - Dansk Jagthunde Udvalg Fuldbrugsprøve 1 244

 

Udstilling:

Dato Sted Arrangør Dommer Resultat
01.11.2014 Herning Dansk Kennel Klub Svend Otto Hansen VG.BK
02.11.2014 Herning Dansk Kennel Klub Per-Harald Nymark VG.BK
14.06.2015 Vissenbjerg Hallerne F J D Specialudstilling Conni Jakobsen VG.BK
31.10.2015 Herning Dansk Kennel Klub Erik Petersen Exc.BK
01.11.2015 Herning Dansk Kennel Klub Ralph Dunne Exc.BK Plac.2 CK 2.BTK CERT R.CACIB
21.08.2016 Vamdrup Dansk Kennel Klub Rony Doedijns Exc.BK Plac.2

 

Siden opdateret: 14-01-2017 20:18