DKBRCH DKJCH Kamager'S Azi

 

13778/2000 

 

HD STATUS - A

HAN, F. 22.7.2000.  Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)

 

OPDR.: Klaus Buron, Vestbirk Alle 48, 2770 Kastrup

 

EJER: Allan Grundahl, Traneholmvej 3, 2680 Solrød Strand

 

STAMTRÆ

Far
Cliff
20316/95
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Farfar
Sep
18281/90
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Farfarsfar
DKJCH Rugbjergs Nobel
34083/83 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Farfarsmor
Queen
28621/85 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Farmor
Hejnerups Tikki
21563/89
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Farmorsfar
DKJCH Balder
36214/82 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Farmorsmor
DKCH KBHV83 Hejnerups Ann
32639/81 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mor
Hakkemosen's Ajva
05958/96
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfar
Rømø's Khan
05051/91
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Morfarsfar
Engholms Hasso
07693/84 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Morfarsmor
Nordboen Nicki
28536/87 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormor
Fux
16692/90
Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB) 
Mormorsfar
Tuks Rex
19279/81 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  
Mormorsmor
Tanja
29601/87 Brunsp.M Brune Aftegn (BSMB)  

 

RESULTATER

2001 - VSA Kortzelitse

9-9-10 Bestået

2002 – FJD – Sjælland Markprøve

1.pr. pokal åben klasse

2002 – DJ reg. 10 Markprøve

2. pr. åben klasse

2002 – DJ reg. 9 Markprøve

2 pr. åben klasse

2002 – Korthårklubben ved Give Markprøve

ingen pr. åben klasse

2002 -  Familiedag Sjælland KK, Apporteringsp

10-10-10 bestået

2002 – Racedysten Sjælland, Apporteringsprøve

9-10-10 bestået

2002 -  DJ reg. 10 Markprøve efterår

1. pr åben klasse

2002 – DKK Markprøve efterår

2. pr. brugsklase

2003 - KK sweissprøve

1. pr. 400 m / 3 timer

2003 – KK familiedag Apporteringsprøve

10-10-10 bestået

2003 – KK Famileidag Ræveslæb

0. pr., ej bestået

2003 – Korzelitse VSA

9-10-10 bestået

2004 – KK forårsvinderklasse Give

3. vinder

2004 – DKK Forårsmesterskabsprøve

4. Vinder

2004 – DJ udvideT apporteringsprøve

232 point betsået

2004 -  KK Familiedag apporteringsprøve

10-10-9 bestået

2004 – KK Familiedag Ræveslæb

4. point bestået

2004 – KK Sweissprøve 400 m 20 Timer

2. præmie

2004 – DKK brugsklasse Fyn

ingen præmie

2004 – FJD Fuldbrugsprøve Fyn

1. præmie 230 point Pokalvinder BEDSTE KORTHÅR

2004 -  KK Assens vinderklasse

6. vinder

2004 -  DKK Brugsklasse

1. pr. Pokalvinder bedste Korthår og prøvens bedste

2005 – KK forårsvinderklasse Give

2. vinder

2005 – DKK Forårsmesterskabsprøve

3. Vinder

2005 – DJ udvideT apporteringsprøve

iKKE BESTÅET

2005 -  KhK apporteringsprøve

10-10-9 bestået

2005 -  dj apporteringsprøve

10-10-10 bestået

2005 – fuv Fuldbrugsprøve SJÆLLAND

0. præmie 222 point

2005 – fjd brugsklasse 100 åR LOLLAND-FALSTER

2.PRÆMIE

2005 -  KK Assens vinderklasse

1. vinder PRØVE B - KLUBMESTER - CACIT

2005 - DJU DANMARKSMESTERSKAB HJALLERUP 1.VINDER - DANMARKSMESTER HP - CACIT

2006 – KK forårsvinderklasse Give

6. vinder PRØVE B

2006 -  KhK apporteringsprøve

10-10-10 bestået

2006 – fuv Fuldbrugsprøve SJÆLLAND

0. præmie 236 point

2006 -  KK Assens vinderklasse

1. vinder PRØVE B - KLUBMESTER

2006 -  dj vinderklasse fALSTER

5. vinder 

   

 

 

Udstilling:

 

2003 – Vingsted

1 præmie

2003 – DKK Hillerød

1. præmie, 1 vinder, CK, Cert BHK2, RES.CACIB

2004 – Vingsted

2. præmie

 

Siden opdateret: 05-02-2017 17:49