Champions - DKCH 1979-
Hvordan bliver din korthår optaget i Champion registeret

Klik på overskriften i den grå linie for at sortere på kolonnen, endnu et klik på samme overskrift sorterer modsat rækkefølge.

OPTAGELSES ÅR

HUNDENS NAVN OG REG. NR. HAN TÆVE EJER

2018

DUKE (DK04283/2013) H JOHN AXEL SMITH, HEDEHUSENE
2018 ØRSTEDMARK'S CINNE (DK00779/2014) T BIRTE JOHANSEN, ULSTRUP

2017

TROLDFUGLENS MY (DK04554/2013) T LAILA BILBERG, SØRVAD

2017

CATO (DK10827/2013) H JACOB SØRENSEN, THORSØ

2017

BISLEVS CITTA (DK06760/2013) T HENNING SKRIVER, NIBE
2016 VITUS (DK04284/2013) H MARTIN NIELSEN, KASTRUP
2016 PETERMANN'S OBAN (DK06377/2014) H ANETTE DALSTRUP VESTERHOLM, HOLSTED

2016

FJELSTRUP'S GRY (DK07284/2012) T  MARTIN ELLEGAARD, HADERSLEV

2015

EMMA VOM DEECHMOOR (DK02071/2013) T CARL KRISTIAN THOMSEN, SNERTINGE

2015

WEIM-BO'S C-FAUST (DK06905/2012) H POUL-RIKARD EBBESEN, BORNHOLM

2015

BISLEVS H-FIE (DK10792/2011) T POUL BISLEV, GANDRUP

2014

NØRREØXE'S TEJS H torben hjardemål, brovst

2014

BISLEVS HILDE (DK10795/2011) T NIELS KORSBÆK NIELSEN, FJERRITSLEV

2014

NORDBOEN EBBE (DK02800/2009) H VIVIAN KLIVER, HADERSLEV
2013 GOMARD'S SCOTT H KNUD HANSEN, KATTERØD
2012 HENRIKSEN'S TINO (DK04851/2008)     H JEFF JACOBSEN & LENE ENGHOLM, HOLBÆK

2012

TOES' ARKANSAS (DK08651/2007) H leo dannerelv, jerup

2012

BISLEVS DINA (DK17200/2007) T POUL BISLEV, GANDRUP

2011

BAKKEVÆNGET H.TROLLE (DK11836/2007) H ALLAN GRUNDAHL, SOLRØD STRAND

2011

NORDBOEN ENA (DK02809/2009) T KARL GEORG KRISTENSEN, HALS

2011

LINDA (DK09060/2008) T Valtchinov Simeonov Ventzislav, tarm

2011

NORDBOEN WITTER (FRIGG) (DK13427/2008) T ejer: søren andersen, tårs
fører: benNY b. cHRISTENSEN, AUGUSTENBORG

2010

NORDBOEN FLAX (04880/2005) H benNY b. cHRISTENSEN, AUGUSTENBORG
2010 BISLEVS AX (09316/2006) H KARL GEORG KRISTENSEN, HALS
2010 NORDBOEN RYZ (04879/2005) H KNUD HANSEN, KATTERØD
2010 PETERMANN'S JOLLY (DK08542/2007) T ERIK PETERMANN, HOLSTED
2009 HENRIKSEN'S SIRI (12280/2005)    T NIELS JØRGEN JØRGENSEN, GRINDSTED
2009 MEJLBY DINA (15445/2005)     T SØREN KRONBORG, TØRRING
2008 NORDBOEN NELLI (11434/2005) T BIRTE JOHANSEN, ULSTRUP
2008 TOES' ALASKA (07137/2005)    T KURT GRÜN, TÅRS
2008 HALS BONDENS TENNA (08549/2001)    T KELD NICOLAJSEN, GRINDSTED
2008 KLUIVERT (10713/2003)     H LEIF HANSEN, MARIAGER
2008 BREDSGAARD'S ELO (17599/2000)     H ALLAN BREDSGAARD, TINGLEV
2008 HENRIKSEN'S SKOT (12278/2005)     H KIM HENRIKSEN, TÅRS
2008 ODIN (09202/2002)     H SØREN KRONBORG, TØRRING
2006 GRÆSDALEN GRITT (11798/2003) T PER WINTHER JENSEN, TÅRS
2006 STAAL A-TIKKA (12229/2003) T KIM STAAL, FREDENSBORG
2005 BENGO (05122/2000)     H SVEND W. LARSEN, KR.SÅBY
2005 AMI (09524/2002) H MARTIN ELLEGAARD, HADERSLEV
2005 OKSLUNDS HOLD (21098/2002)  T SKJOLD JEPSEN, HOVBORG
2004 NØRRE SKINDBJERGS STEFFI (01555/2002) T POUL BISLEV, GANDRUP
2003 TESSAN'S ÆSKE (03971/2000) H KURT NIELSEN, AALBORG
2003 NORDBOEN ZUKI (16801/2001)   T SØREN ANDERSEN, TÅRS
2002 WANSTRUP'S PAN (22359/98)   T KIM STAAL NIELSEN, FREDENSBORG
2001 HEJNERUPS BAX (10776/99) H BJARNE AXELSEN, ST.HEDDINGE
2001 TØRNQVISTS SKIPPER (07996/98) H KAI TØRNQUIST, RIBE
2001 SANDIIII (01316/98)   T HERLUF S. PEDERSEN, OTTERUP
2001 BROENGEN LAURA (06888/97)   T CHRISTIAN GRØNBJERG, KLEMENSKER
2000 NORDBOEN MILLE (23070/97)   T SØREN ANDERSEN, TAARS
2000 HEJNERUPS BESS (09076/96)   T HANS H. HANSEN, TUREBY
1999 ROY (29038/95) H KNUD HANSEN, FAABORG
1999 NORDBOEN KALLE (22692/94) H JØRGEN ARILD, BRØNDBY
1998 MEJLBY BOSSI (17793/95) H OVE RUDBECK, RIBE
1998 SØBORGGÅRD'S TRILLE (08522/94)   T UFFE JACOBSEN, RINGKØBING
1996 BUSTER (19877/93) H FREDDY HANSEN, ROSKILDE
1996 NORDBOEN AX (11425/93) H TEDDY JOHANSEN, FILSKOV
1996 NORDBOEN DIANE (01145/94)   T ALLAN BREDSGAARD, TINGLEV
1995 KRIMMELHAV'S KANELL (22718/92) H KJELD ANDREASEN, AALBORG
1995 REX (11014/92) H JØRN CHRISTIANSEN, LANGÅ
1994 NØRREØXE'S BUSTER (24389/90) H KURT NIELSEN, AALBORG
1994 RUGBJERGS YADDIE (25777/90)   T LARS ANDREASEN, VEDBÆK
1993 ROSLINS JULLE (17916/91)   T KNUD ROSLIN, HOBRO
1992 RUGBJERGS TJACHO (28601/87) H BENNY B. CHRISTENSEN, BRAMMING
1992 RUGBJERGS WICKI (23492/89)   T HENNING SCHMIDT, RIBE
1991 ULDJYDENS DINO (10655/88) H NIELS JØRGEN JØRGENSEN, GRINDSTED
1991 ULDJYDENS DINA (10652/88)   T OLGA & SKJOLD JEPSEN, HOVBORG
1990 NORDBOEN TASO II (06259/87) H HOLGER HØIERUP, KASTRUP
1990 VILDHOLT MILLE 2 (16958/87)   T CHR. HANSEN, BROAGER
1989 HEJNERUPS ROCKY (23071/85) H JOHN HOLM, JYLLINGE
1989 HARRINGGÅRDS AKIN (36783/84) H BØRGE CHRISTENSEN, BRØNDERSLEV
1989 BIBS (17746/87)   T HANS H. LØZSCH, PADBORG
1988 HEJNERUPS TELL (23073/85) H JOHNNY ORSULAK, DANNEMARE
1988 LUNDERGÅRDS PASJA (15167/84)   T JAN V. ANDERSEN, FREDERIKSHAVN
1987 GRÆSDALEN RINA (31336/85)   T KNUD ROSLIN, HOBRO
1987 NINKA (33495/83)   T PREBEN ØSTERGAARD, LIND
1987 TESSIE (12253/85)   T POUL TH. KELLER, NYKØBING FALSTER
1986 LUNDERGÅRDS PAW (23028/82) H HANS OLE HANSEN, SINDAL
1986 VILDHOLT LONNIE (24123/84)   T INGA OG EGON ANDERSEN, GIVE
1985 KROMANNS EJES KLIFF (34283/81) H NIELS ERIK KROMANN, GRINDSTED
1985 RUGBJERGS NITOUCHE (34080/83)   T SØREN ANDERSEN, TAARS
1984 NORDBOEN TAROK (17133/80) H HOLGER HØIERUP, KASTRUP
1984 TEJS (25987/81) H KRISTIAN BERG, BILLUND
1984 TAHOO LAIKA (20416/81)   T POUL. TH. KELLER, NYKØBING FALSTER
1983 SKIPPER (25837/80) H KNUD SØRENSEN, RYNKEBY
1983 HEJNERUPS ANN (32639/81) T   HANS H. HANSEN, TUREBY
1981 TINA (1376/76 G.) T   HANS FRIIS PETERSEN, BRABRAND

Siden opdateret: 13-03-2018 19:10