.
Aktivgruppen Syd- og Sønderjylland > 2011 > 2011 Familiedag - apportering

2011 Familiedag - apportering

Kat. Nr. DKK.reg. Race Køn Født Duer Kanin Vand Point Bestået
i alt
1. Fjelstrup´s Emil DK 08063/2007 Korth.h.h. han 15.04.07
O:        Martin L. Ellegaard
E&F:    Andreas Andersen, Seggelundvej 3, 6070 Chr. Feld 10 10 10 30 JA
2. Tessans Falcon DK 20518/2007 Korth.h.h. han 30.09.09
O:       Johan Sørensen
E&F:   Peder F. Jørgensen, Parkvej 22, 6230 Rødekro 0 - 0 0 NEJ
3. Lystlunds Æ-Demba DK 10213/2010 Korth.h.h. han 05.05.10
O:       Otto Brunhøj Jensen
E&F:   Jens Kristiansen, Skovboulevarden 21 B, 8870 Langå   9 10 10 29 JA
4. Lystlund`s Wictor DK 21600/2008 Korth.h.h. han 14.10.08
O:       Otto Brunhøj Jensen
E&F:   Ulla Vestergaard,  Foldingbrovej 19,  6230 Rødekro    7 10 9 26 JA
5. Bislevs Donna DK 17203/2007 Korth.h.h. tæve 10.08.07
O:        Povl Bislev
E&F:    Hans Martin Christensen, Muskatvænget 17, 6360 Tinglev 8 10 0 18 NEJ
6. Lystlunds Æ-Utaka DK 10215/2010 Korth.h.h. han 05.05.10
O:       Otto Brunhøj Jensen
E&F:   Carsten Jensen, Aabenraavej 46, 8600 Silkeborg 9 10 10 29 JA
7. Fosdalens Luna DK 18607/2010 Ruh.h.h. tæve 09.10.10
O:        Preben Rye
E&F:   Mogens Jensen, Bjerndrup Landevej 37, 6070 Christiansfeld 5 10 10 25 NEJ
8. Fjelstrup´s Enya DK 08060/2007 Korth.h.h. tæve 15.04.07
O:        Martin L. Ellegaard
E&F:   Martin  L. Ellegaard, Rønkærgårdsvej 14, Fjelstrup, 6100 Haderslev 10 10 8 28 JA
9. Lystlunds Æ-Caca DK 10212/2010 Korth.h.h. han 05.05.10
O:       Otto Brunhøj Jensen POKAL
E&F:   Uffe Søndergaard, Højbjerg Huse 34, 8840 Rødkærsbro 10 10 10 30 JA
10. Grando V. Holtvogt DK 06137/2010 Korth.h.h. han 31.12.09
O:        Otto Brunhøj Jensen
E&F:   Otto Brunhøj Jensen, Damhusvej 9, Ellummark, 6240 Løgumkloster 9 10 8 27 JA
11. Rie von der Jydebek DK 01479/2009 Korth.h.h. tæve 15.06.08
O:       Claus Peter Andresen
E&F:   Uffe Søndergaard, Højbjerg Huse 34, 8840 Rødkærsbro 9 10 10 29 JA
12. Ann Von Der Christrose DK 11534/2010 Korth.h.h. tæve 09.06.09
O:      Isold Christ
E&F:  Johan Sørensen, Phillipsborgvej 17, Ullerup, 6400 Sønderborg 10 9 9 28 JA
13. Lystlunds Xantos DK 21874/2008 Korth.h.h. han 17.10.08
O:       Otto Brunhøj Jensen
E&F:   Tenna Schack, Sdr. Hygum Birkevej 3, 6630 Rødding 9 10 8 27 JA
Udtaget til Racedyst er
Fjelstrups Emil Andreas Andersen 30 point
Ann Von Der Christrose   Johan Sørensen kan ikke
Fjelstrups Enya Martin Ellegaard 28 point
Grando V. Holtvogt Otto Brunhøj Jensen 27 point
Lystlunds Xantos Tenna Schack 27 Point